W grudniu w naszej szkole odbyły się trzecie zajęcia koła naukowego „Młodzi odkrywcy” w ramach ogólnopolskiego programu edukacyjnego dla szkół podstawowych Być jak Ignacy – „Zostań ambasadorem nauki”, którego organizatorem jest Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza. Tym razem uczniowie koła naukowego wzięli udział w dwugodzinnych zajęciach z fizyki – „Astronomia –Układ Słoneczny” poprowadzonych przez panią Sabinę Kozak. Poznali biografię wielkiego polskiego naukowca, astronoma, prawnika, matematyka i ekonoma – Mikołaja Kopernika – twórcy teorii heliocentrycznej. Podczas zajęć wykonali symulację Słońca, Ziemi i Księżyca, plakat „Układu Słonecznego”, który po zajęciach zawiesili na szkolnej gazetce dla społeczności uczniowskiej. Omówili ruchy Ziemi, fazy Księżyca, poznali ciekawostki dotyczące poszczególnych planet naszego układu oraz doświadczalnie stworzyli gwiazdozbiory. Warsztaty nie tylko wzbogaciły ich wiedzę, ale przede wszystkim rozbudziły w nich pasję, zainteresowania najciekawszą dziedziną fizyki jaką jest astronomia., stwierdzili jednogłośnie – „I Love Kosmos”.