Edukacja klimatyczna - EKOWKRĘCENI

W październiku 2022r. ruszyło koło ”Ekowkręceni” w ramach innowacji pedagogicznej „Zatikowani biologią – Ekolabolatorium”. Innowacja  jest naszą odpowiedzią na potrzeby uczniów w zakresie doświadczania, modelowania i eksperymentowania, a także rozwoju technologii informacyjno komunikacyjnej TIK w zgłębianiu nauk przyrodniczych. Nasze zajęcia rozpoczęliśmy cyklem zajęć o zdrowym stylu życia, mieliśmy spotkanie z panią dietetyk, wykonaliśmy zdrowe koktajle dla społeczności uczniowskiej,  przeprowadziliśmy szereg warsztatów dla przedszkolaków „Smog” oraz „Kropla wody darem życia”, prowadzimy bloga pod hasłem Ekowkręceni. Nasze koło stanowi 15 uczniów klas siódmych i prowadzone jest przez nauczyciela biologii panią Danutę Szmit.