Koło teatralne

Na spotkaniach miłośników kunsztu aktorskiego uczniowie doskonalą technikę czytania i recytacji, pracują nad dykcją, poprawnym oddychaniem i emisją głosu, mimiką, gestykulacją i innymi środkami artystycznego wyrazu. Dzięki tym spotkaniom dzieci miło i przyjemnie spędzają czas, rozwijają swoje zainteresowania, a także uczą się wyrażać uczucia, ośmielać się do zabierania głosu i publicznych występów. Zajęcia teatralne uwrażliwiają dzieci na piękno literatury, zachęcają do czytania, pobudzają i stymulują przeżycia emocjonalne, wzbogacają słownictwo.