Zespół wokalno-taneczny

W roku szkolnym 2021/2022 w szkole prowadzone są dodatkowe zajęcia pozalekcyjne w formie Zespołu wokalno-tanecznego czyli zajęć rozwijających zainteresowania muzyczne wśród uczniów chcących rozwijać swoje hobby i pasje wokalno-taneczne pod opieką Pani Małgorzaty Głąb. Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu i uczęszczają na nie zainteresowani uczniowie z klasy IIa oraz klas IV-VII. Dla uczniów, którzy nie mogą uczęszczać na zajęcia zgodnie z ustalonym planem prowadzone są zajęcia umuzykalniające w ramach zajęć świetlicowych, na które chętnie uczęszczają uczniowie z klasy Ib oraz dziewczynki z kl. 5b. Czasami też zdaża się, że grupę uczniów uczęszczających regularnie na te zajęcia gościnnie poszerza grono ich kolegów i koleżanek.

Uczniowie uczęszczający na zajęcia rozwijające zainteresowania muzyczne angażują się w uświetnianie apeli i imprez szkolnych w śpiewie solowym czy zespołowym oraz tańcem. Próbują również swoich sił w konkursach wokalnych.