Od wielu lat uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Kłobucku chętnie włączają się w zbiórkę zużytych baterii, które podlegają recyklingowi. Segregacja tego typu odpadów jest bardzo ważna dla ochrony środowiska w którym żyjemy.

W tym roku szkolnym zebrano 220 kilogramów zużytych baterii i przekazano je Organizacji Odzysku S.A. REBA. Zebrane środki wsparły Towarzystwo Opieki nad Ociemniałymi Stowarzyszenie w Laskach. Zbiórka odbyła się w ramach III-ej edycji II-go cyklu Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego”Edukujemy – Pomagamy”.

Najwięcej baterii w tym roku szkolnym zebrali:
1. Filip Kilan kl. 2a – 31kg

2. Amelia Cykowska kl.8a – 26kg
3. Patrycja Matysiak kl.8b – 12 kg.

Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy uczestniczyli w zbiórce zużytych baterii. Zachęcamy do udziału w przyszłym roku szkolnym.
Koordynatorem akcji w szkole jest pani Anna Wilk-Stępińska.