W marcu w naszej szkole odbyły się już szóste zajęcia koła naukowego „Młodzi odkrywcy” w ramach ogólnopolskiego programu edukacyjnego dla szkół podstawowych Być jak Ignacy – „Zostań ambasadorem nauki”, którego organizatorem jest Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza. Tym razem uczniowie koła naukowego wzięli udział w dwugodzinnych zajęciach pod hasłem „Komunikacja międzyludzka”, które poprowadziły pani Sabina Kozak oraz pani Danuta Szmit. Zajęcia rozpoczęły się wyjaśnieniem tematu zajęć i wspólnym wyciągnięciem wniosku jak bardzo jest ważna we współczesnym świecie. Uczniowie podzielili się na dwie grupy – słuchaczy i mówców, a następnie zapisywali na karteczkach cechy dobrego mówcy oraz słuchacza. Swoje spostrzeżenia i wnioski prezentowali na forum grupy. Po obejrzeniu filmiku „Migajmy” próbowali swoich pierwszych kroków w nauce języka migowego, odczytywali pismo Braille’a. Na koniec zajęć wzięli udział w quizie językowym.