Jesteśmy już po trzecich warsztatach koła naukowego „Młodzi odkrywcy” dla przedszkolaków. W zeszłym tygodniu gościliśmy w naszej pracowni chemiczno-fizycznej dzieci i wychowawców z Przedszkola nr 2 w Kłobucku. Warsztaty organizowane są w ramach ogólnopolskiego programu edukacyjnego
dla szkół podstawowych Być jak Ignacy – „Zostań ambasadorem nauki”. Uczniowie pod kierunkiem pani Sabiny Kozak oraz pani Danuty Szmit poprowadzili festiwal nauki pod hasłem : „Burza w szklance wody” – zjawiska pogodowe. Dzieci miały możliwość poznania zjawisk pogody nie tylko pod względem teoretycznym, a przede wszystkim uczestniczenia w doświadczeniach ilustrujących tęczę, burzę w probówce, pioruny oraz chmurę deszczową.
Przedszkolaki odwiedziły przy okazji nasze szkolne radio SP”Dwójka”.
Serdecznie dziękujemy za przybycie i wspólnie spędzony czas wychowawcom grup sześciolatków pani Iwonie Dobosz oraz pani Anecie Berg – Królicy.