W kwietniu w naszej szkole odbyły się kolejne zajęcia koła naukowego „Młodzi odkrywcy” w ramach ogólnopolskiego programu edukacyjnego dla szkół podstawowych Być jak Ignacy – „Zostań ambasadorem nauki”, którego organizatorem jest Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza. Tym razem uczniowie koła naukowego wzięli udział w dwugodzinnych zajęciach z fizyki – „Optyka, złudzenia optyczne” poprowadzonych przez panią Danutę Szmit oraz panią Sabinę Kozak. Uczniowie podczas zajęć przypomnieli sobie budowę narządu wzroku, rozważali skąd biorą się złudzenia optyczne, poznali właściwości światła m.in. przenikanie, odbicie, załamanie oraz rozszczepienie. Warsztaty odbyły się częściowo w sali chemiczno-fizycznej, a częściowo dla lepszych efektów wrażeniowych w piwnicy szkolnej , gdzie młodzi naukowcy obserwowali odbicie lasera, zjawisko cienia i półcienia oraz stworzyli „teatr cieni”. Na długo pozostaną w pamięci niesamowite efekty oraz wiedza, którą zapewne wykorzystają podczas zajęć z fizyki w szkole średniej , jak i w życiu codziennym.