11.05.2023r. dobiegła końca V Otwarta Liga Szkół Podstawowych w Warcabach 100-polowych im. Zdzisława Porochnickiego pod patronatem Burmistrza Kłobucka. Celem rozgrywek było wyłonienie najlepszej szkoły grającej w warcaby oraz najlepszych zawodników w punktacji indywidualnej. Uczestnicy rozgrywek zaprawieni w boju dzielnie walczyli przez 8 miesięcy, by w końcu dotrzeć do finału. Sam udział w rozgrywkach świadczy o dużych umiejętnościach warcabistów, gdyż poziom ligi był imponująco wysoki.

klasyfikacja drużynowa

I miejsce      Szkoła Podstawowa im. A. Mickiewicza w Borze Zajacińskim

II miejsce    Szkoła Podstawowa nr 2 im. A. Mickiewicza w Kłobucku

III miejsce   Szkoła Podstawowa im. Synów Pułku w Węglowicach

IV miejsce   Szkoła Podstawowa im. T. Kościuszki w Pankach

V miejsce     Zespół Szkolno-Przedszkolny im.Marii Konopnickiej w Łobodnie

klasyfikacja indywidualna

I  miejsce     Karol Radomski

II miejsce     Szymon Marczak

II miejsce     Dawid Marczak

III miejsce   Michalina Chrzęstek

IV miejsce   Franciszek Soluch

Najlepsi otrzymali puchary ufundowane przez Burmistrza Kłobucka Jerzego Zakrzewskiego. Uroczystego wręczenie dokonały Sekretarz Gminy Kłobuck Sylwia Piątkowska, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Kłobucku Wioletta Skoczylas, Wicedyrektor Małgorzata Skrok oraz organizatorki- Pani Jadwiga Kurczaba oraz Pani Agata Bernat- Janicka.

Turniej przebiegał w bardzo miłej atmosferze, uczestnicy rozgrywali swoje partie w skupieniu, a w przerwach analizowali je i wymieniali się wrażeniami z rówieśnikami  oraz swoimi opiekunami. Dla wzmocnienia formy  uczestnicy oraz ich opiekunowie zostali ugoszczeni słodkim poczęstunkiem.

Głównym fundatorem pucharów i nagród był Burmistrz Kłobucka Jerzy Zakrzewski. Składamy serdeczne podziękowania za objęcie patronatem i wsparcie finansowe naszego przedsięwzięcia. Nadało to naszej lidze wysoką rangę i przyczyniło się do rozwoju intelektualnego i osobowościowego wielu uczniów.

Dyrektor,  Wicedyrektor oraz Organizatorki wręczyły podziękowania Burmistrzowi Kłobucka Jerzemu Zakrzewskiemu oraz Pani Sekretarz Sylwii Piątkowskiej za wsparcie podjętych inicjatyw oraz udzielenie pomocy finansowej w organizacji i przebiegu turnieju.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy odwagi wzięcia udziału i zmierzenia się na 100-polowej warcabnicy. Życzymy im dalszych sukcesów oraz nieustającego rozwoju swojej pasji.