Zabawy w kodowanie w łagodny i przyjazny sposób wprowadzają dzieci w świat, który uczy logicznego myślenia, obserwacji i dedukcji. Stopniowe oswajanie dzieci z nowymi pojęciami, które stają się dla dzieci bardziej zrozumiałe i pozytywnie kojarzone, może być świetną zabawą.

Taką zabawę oraz bezpośredni kontakt z robotami zaproponowały kłobuckim przedszkolakom nasze panie Marta Dubała i Bożena Rumin.

Pani Bożena przeprowadziła zabawy logiczne i krótkie zajęcia z kodowania, a Pani Marta zajęcia z robotami, z których na codzień korzystają uczniowie naszej szkoły.

Przedszkolaki miały okazję wykazać się szybką reakcją na sygnały, zaprogramować na kartkach drogę dziecka do zagubionego pieska i pokolorować zaszyfrowany obrazek. Dzięki zabawie z Dashem i Dotem, utrwalały nazwy dni tygodnia, komponowały własna melodię i brały udział w wyścigu robotów. Na koniec radosnego spotkania każde dziecko wykonało dla siebie znaczek – przypinkę z wizerunkiem Dasha.

Zajęcia spotkały się z dużym zainteresowaniem przedszkolaków i mamy nadzieję, że wielu z nich spotka się ponownie z robotami już we wrześniu!