27 kwietnia 2023 r. byliśmy organizatorem XIX Powiatowego Turnieju Warcabowego pod patronatem Burmistrza Kłobucka dla szkół podstawowych oraz X Powiatowego Turnieju Warcabowego pod patronatem Starosty Powiatu Kłobuckiego dla szkół średnich. Do turnieju przystąpiło 80 uczestników, w tym aż 30 przedszkolaków. Turniej odbywał się w siedmiu rundach po 10 minut dla uczestnika, a kojarzenia dobierane były poprzez program komputerowy metodą szwajcarską. Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwała organizatorka p. Jadwiga Kurczaba -Szkolny Instruktor Warcabowy oraz sędziowie pomocniczy: Pani Lidia Stępień, Pan Marek Jelonek i Pan Kamil Kurczaba. Oprawą turnieju zajmowała się druga organizatorka p. Agata Bernat-Janicka. Turniej przebiegał w bardzo miłej atmosferze, uczestnicy rozgrywali swoje partie w skupieniu, a w przerwach analizowali je i wymieniali się wrażeniami z rówieśnikami oraz swoimi opiekunami. Dla wzmocnienia formy uczestnicy oraz ich opiekunowie zostali ugoszczeni słodkim poczęstunkiem.

Uroczystego otwarcia Turnieju dokonały Panie- Wicestarosta Zdzisława Kall, Sekretarz Gminy Sylwia Piątkowska oraz Dyrektor Szkoły Wioletta Skoczylas

Dekoracji laureatów dokonał Starosta Powiatu Henryk Kiepura, Burmistrz Kłobucka Jerzy Zakrzewski, Dyrektor Szkoły Wioletta Skoczylas oraz organizatorki- Pani Jadwiga Kurczaba i Pani Agata Bernat – Janicka.

Najlepsi z przedszkoli i szkół podstawowych otrzymali puchary ufundowane przez Burmistrza Kłobucka Jerzego Zakrzewskiego , natomiast zwycięzcy ze szkół średnich otrzymali puchary ufundowane przez Starostę Powiatu Kłobuckiego p. Henryka Kiepurę. Pozostali zawodnicy otrzymali dyplomy uczestnictwa i pamiątkowe breloczki wykonane na drukarce 3D przez nauczycieli szkoły.

Dyrektor Szkoły Wioletta Skoczylas oraz organizatorki wręczyły podziękowania Burmistrzowi Kłobucka Jerzemu Zakrzewskiemu, Pani Sekretarz Sylwii Piątkowskiej, Staroście Henrykowi Kiepurze oraz Wicestaroście Zdzisławie Kall za wsparcie podjętych inicjatyw oraz udzielenie pomocy finansowej w organizacji i przebiegu turnieju.

Turnieje warcabowe cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem, o czym świadczy ogromna liczba uczestników oraz duży rozmach imprezy.

Warcaby to gra, która ma bardzo dobry wpływ na rozwój dziecka. Nie tylko uczy logicznego myślenia, lecz także poprawia koncentrację i pozwala trenować pamięć. Warcaby dla dzieci są doskonałą okazją do nauki myślenia strategicznego oraz umiejętności zmieniania swoich planów w zależności od ruchów przeciwnika. W trakcie gry dziecko uczy się także zdrowej rywalizacji i cierpliwego dążenia do celu. Gra z rówieśnikami z pewnością zmotywuje młodego warcabistę do doskonalenia swoich umiejętności i uczenia się nowych ruchów i strategii.

Wszystkim zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

WYNIKI XIX POWIATOWEGO TURNIEJU WARCABOWEGO

dla szkół podstawowych i przedszkoli pod patronatem BURMISTRZA KŁOBUCKA