Dzień Ziemi uczciliśmy przychodząc do szkoły w zielonych ubraniach. Podkreśliliśmy w ten sposób potrzebę ochrony planety oraz nasze zaangażowanie w realizowaną w szkole Edukację Klimatyczną.

W ramach projektu EKO-SZKOŁA oraz Dnia Ziemi obejrzeliśmy apel przygotowany przez realizujących projekt uczniów i nauczycieli – Panią Danutę Szmit (scenariusz ) oraz Panią Sabinę Kozak i Panią Joannę Jankowską ( piosenka o pszczołach) . Apel uświetniły piosenki w wykonaniu Zespołu Wokalnego prowadzonego przez p. Małgorzatę Głąb.

Gościem Specjalnym był Pan Tomasz Paciepnik – Prezes LOP, który opowiedział o potrzebie ochrony środowiska, zachęcił do ekologicznego stylu życia oraz opowiedział o roli wody i pszczół dla nas i naszej planety.

Podczas apelu Pani Dyrektor Wioletta Skoczylas- Iszwoldin podziękowała wychowawcom i uczniom za ogromne zaangażowanie w projekt ekologiczny i przygotowane występy.

Na zakończenie apelu Prezes LOP Pan Tomasz Paciepnik, Dyrektor Szkoły- Pani Wioletta Skoczylas- Iszwoldin oraz organizatorzy konkursów wręczyli dyplomy i nagrody zwycięzcom konkursów ekologicznych organizowanych w szkole.

WODA

miejsce- Zuzanna Zawisza- klasa 7a

miejsce- Mikołaj Janik- klasa 7a

Organizatorkami
konkursu były: Pani Joanna Kosowska- Zawisza oraz Pani Marta Dubała.

OGÓLNOPOLSKI KONKURS GEOGRAFICZNY- GEOPLANETA

Aleksander