W dniu 18 kwietnia 2024r. uczniowie klas siódmych w ramach ogólnopolskiego projektu EKO- SZKOŁA uczestniczyli w bardzo kompetentnych, merytorycznych , ciekawych zajęciach, poprowadzonych przez Pana Piotra Nieorę na terenie Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Kłobucku. Prelekcja dotyczyła czerpania wód z zasobów naturalnych, która następnie poddawana jest filtracji żwirem z żelaza i azotanów. Dowiedzieliśmy się, o pracy w tutejszym przedsiębiorstwie oraz , że kłobucka woda jest na bieżąco kontrolowana i badana, więc nadaje się do codziennego spożycia prosto z kranu.

Serdeczne podziękowania za zorganizowanie spotkania dla Pana Pawła Mięsowskiego – kierownika Wydziału Eksploatacji w Kłobucku.