„Ignorantia iuris nocet” -nieznajomość prawa szkodzi.

Uczniowie klasy VIIa: Zuzanna Zawisza, Mikołaj Janik i Jan Kudła wzięli udział w IX edycji Ogólnopolskiego Konkursiu „Akademia Wiedzy o Prawie”, którego celem jest działanie na rzecz poszerzania i pogłębiania wiedzy o prawie wśród dzieci i młodzieży oraz kształtowanie postaw szacunku do najważniejszych przepisów.

Nasi Siódmoklasiści koncertowo przebrnęli przez etap szkolny i 25 marca zmierzyli się z najlepszymi rówieśnikami z terenu Okręgowej Izby Radców Prawnych w Katowicach.

Wykazali się szeroką znajomością zagadnień prawnych oraz refleksem i trafnym wyciąganiem wniosków. Gratulujemy wszystkim zdobytej wiedzy  i  trzymamy kciuki! Uczniów do udziału w tym trudnym, ale jakże ciekawym i ważnym ze względu na poruszaną tematykę konkursie, przygotowała Pani Sylwia Smolińska. Gratulujemy!!!