JUŻ 8 CZERWCA 2024 ROKU SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA PIKNIK RODZINNY- STADION OSIR OD GODZINY 15.00!!!

Wiosna to najbardziej wyczekiwana pora roku. Pierwszego Dnia Wiosny ubraliśmy się na kolorowo. Wszystkim udzieliła się radosna atmosfera. Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego, prowadzonego przez p. Annę Wilk- Stępińską i p. Małgorzatę Głąb, każda klasa w ramach zadania konkursowego miała przygotować na zajęciach z wychowawcą swoją Marzannę. Nawiązaliśmy w ten sposób do starej, słowiańskiej tradycji , w której Marzanna była postacią utożsamianą z odchodzącą zimą. W dawnych wierzeniach topienie czy palenie kukły Marzanny miało na celu symboliczne przegonienie zimy, a w zamian zaproszenie ciepłej, urodzajnej wiosny. Pomysły były przeróżne i niezwykle atrakcyjne. Zgodnie ze zwyczajem użyto słomy, traw, bibuły i starych ubrań. Nie zabrakło również współczesnych akcentów. Niezwykle efektowne prace wciąż jeszcze można podziwiać na szkolnym korytarzu.

Niezależne Jury rozstrzygnęło konkurs!!!

I miejsce- klasa 2b

II miejsce- klasa 6a

III miejsce – klasa 7b

Nagrodą były vouchery do kawiarni na pyszne lody dla zwycięzkich klas ich wychowawców. Pozostali uczniowie również otrzymali słodkości. Słodką niespodziankę ufundowała Rada Rodziców oraz Samorząd Uczniowski. Dziękujemy wychowawcom i uczniom za ogromne zaangażowanie oraz pomysłowość.

Zdjęcia i opacowanie: Ewa Jakubowska.