KONSTYTUCJI- APEL

3.maja 1791r. Sejm Wielki Rzeczpospolitej Polskiej uchwalił pierwszą w nowożytnej Europie, a drugą na świecie Konstytucję. O tym niezwykle ważnym momencie dla Polski przypomniały nam klasy 4a oraz 8a. Była to niezwykle cenna lekcja historii, podczas której nasi uczniowie opowiedzieli o tych ważnych zmianach w dziejach naszego kraju. Pani Dyrektor Wioletta Skoczylas- Iszwoldin dziękując uczniom za piękne zaprezentowanie utworów literackich i muzycznych oraz  nauczycielom przygotowującym program, podkreśliła  wagę tego święta, zachęciła  wszystkich do wywieszenia flag państwowych oraz aktywnego świętowania w naszej lokalnej  małej Ojczyźnie.

Grupa uczniów została przygotowana przez Panią Reginę Siutaj- Berską oraz Panią Agnieszkę Biernacką. W klimat uroczystości piosenkami wprowadzili nas  członkowie Zespołu Wokalnego prowadzonego przez Panią Małgorzatę Głąb.