4.01.2024r. odbył się GMINNY TURNIEJ SZACHOWY DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH w Szkole Podstawowej nr 1 w Kłobucku. W turnieju udział wzięło 6 reprezentacji szkół: SP1, SP2, SP3 oraz SP Lgota, SP Kamyk i SP Biała. Uczestnicy mierzyli się w 4 kategoriach klasowych: I-II, III-IV, V-VI, VII-VIII. Nasza reprezentacja zajęła zaszczytne miejsca na podium w każdej kategorii.  Oto wyniki:

I miejsce Igor Uzny – kat. klas III-IV

I miejsce Aleksander Raczyński – kat. klas V-VI

II miejsce Igor Owczarek– kat. klas III-IV

II miejsce Filip Angiel – kat. klas V-VI

II miejsce Szymon Kulej – kat. klas VII-VIII

III miejsce Paweł Moszyński – kat. klas I-II

W Turnieju udział wzięli również Julia Desperak i Dawid Szleper, którzy uplasowali się zaraz za podium. Rozgrywki odbył się w przyjemnej atmosferze, zgodnie z zasadą fair play, a emocje towarzyszące rozgrywkom osładzał poczęstunek.

Mentorem i opiekunem Naszej Drużyny była P. Jadwiga Kurczaba.

Gratulujemy serdecznie i życzymy kolejnych spektakularnych zwycięstw.