W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała już po raz 32! „Dwójka”  również przyłączyła się do tego niesamowitego przedsięwzięcia. Wzorem lat ubiegłych kwestowali nauczyciele wspierani przez naszych fantastycznych uczniów i rodziców. Ze szczerego serca dołożyliśmy cegiełkę do tej fantastycznej akcji. „Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!”-  to tegoroczne hasło WOŚP, by  zakupić sprzęt do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych. Przyłączając się do działania Fundacji uczymy pomagania i empatii,  gdyż  wynika to  z naszej wrażliwości i otwartości, którą potrafimy okazywać sobie także na co dzień. W kweście udział wzięli:  p. Joanna Kosowska- Zawisza ze Szkolnym Klubem Wolontariatu, wspierana przez p. Annę Wilk- Stępińską z Samorządem Uczniowskim i p. Katarzynę Meslik- naszą pedagog oraz p. Ewa Jakubowska  wspierana przez p. Sabinę Kozak. Całodniowa zbiórka nie byłaby możliwa gdyby nie udział naszych cudownych uczniów z klas: 1a, 3a, 3b, 4a, 5a, 6a, 7a, 7b, 8a. Nasi uczniowie zaprezentowali również swój występ. Dziewczyny przygotowane przez p. Małgorzatę Głąb – Karolina Soluch, Basia Nocuń, Zuzanna Stępińska, Maja Skoniecka- byłyście wspaniałe! Wspólnie zebraliśmy sporą kwotę, która wesprze szczytny cel.  Dziękujemy Sztab WOŚP Kłobuck za włączenie nas do swoich działań oraz wszystkim hojnym darczyńcom za wsparcie tej szlachetnej akcji, w którą co roku, nie zważając na pogodę,  angażuje się wielu wspaniałych ludzi.

Zdjęcia: Ewa Jakubowska