9 kwietnia klasa III a wraz z wychowawcą panią Martą Dubałą oraz panią Joanną Sosnowską wybrała się na wycieczkę do Laserhaus w Częstochowie, aby zagrać w laserowego paintballa. Miejscem pojedynku była arena, na której znajduje się labirynt w galaktycznym stylu wzbogacony specjalnymi efektami t.j mgła, światła, muzyka. Po każdej rundzie uczniowie uzyskiwali statystyki wszystkich graczy z rozegranej gry. Celem wycieczki była nie tylko integracja zespołu klasowego, ale również propagowanie zdrowej rywalizacji opartej na zasadzie fair play, promowania i upowszechniania sportu oraz aktywnego i bezpiecznego spędzania wolnego czasu. Dla większości uczniów było to pierwsze doświadczenie z taką formą rozrywki, dlatego też wszyscy byli bardzo podekscytowani.