WODA = ŻYCIE”

22 marca nasza uczennica Zuzanna Zawisza reprezentowała szkołę w Finale  XI Interdyscyplinarnego Konkursu Wiedzy o Wodzie „WODA = ŻYCIE”. Konkurs został  zorganizowany przez Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Okręgu Częstochowskiego w ramach obchodów Światowego Dnia Wody 2024. W części finałowej II etapu wzięli udział  zwycięzcy eliminacji szkolnych – reprezentanci 17 szkół podstawowych, których zadaniem było przygotowanie prezentacji pod nazwą „ Wykorzystywanie wody dla pokoju”.

Etap finałowy zorganizowano w Klubie Studnia. Uczniowie rozwiązywali test składający się z kilkudziesięciu pytań, który sprawdzał wiedzę uczestników z chemii, biologii, geografii, fizyki a także znajomość informacji znajdujących się na oficjalnej stronie Światowego Dnia Wody oraz wiedzę dotyczącą gospodarki wodnościekowej realizowanej przez częstochowskie wodociągi. W tym dniu w siedzibie częstochowskiej firmy odbyły się również warsztaty dotyczące pracy wodociągów. Gratulujemy Zuzi świetnego występu oraz udanego projektu. Opiekunem była p. Joanna Kosowska – Zawisza.