W dniu 24 listopada 2022r. uczniowie koła naukowego „Młodzi odkrywcy” w ramach ogólnopolskiego programu edukacyjnego dla szkół podstawowych Być jak Ignacy – „Zostań ambasadorem nauki”, którego organizatorem jest Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza uczestniczyli w bardzo kompetentnych, merytorycznych , ciekawych zajęciach, poprowadzonych przez Pana Piotra Nieorę na terenie Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Kłobucku. Prelekcja dotyczyła czerpania wód z zasobów naturalnych, która następnie poddawana jest filtracji żwirem z żelaza i azotanów. Dowiedzieliśmy się, że kłobucka woda jest na bieżąco kontrolowana i badana, więc nadaje się do codziennego spożycia oraz o pracy w tutejszym przedsiębiorstwie. Serdeczne podziękowania za zorganizowanie spotkania dla Pana Pawła Mięsowskiego – kierownika Wydziału Eksploatacji w Kłobucku.