Szkolny Klub Wolontariatu działający w naszej szkole przyłączył się do akcji Święty Mikołaj z Polakami na Kresach organizowanej przez Towarzystwo Patriotyczne „KRESY” w Częstochowie.

Pragnąc rozbudzić w uczniach chęć pomocy innym oraz utrwalić w nich świadomość trudnej historii ludzi, którzy zamieszkiwali dawne tereny Polski, ale zachowali język i tożsamość narodową, przyłączyliśmy się to tej szlachetnej akcji.

W dniach 10 – 25 października 2022r. Została przeprowadzona zbiórka słodyczy, artykułów szkolnych oraz darów żywnościowych ( kawa, herbata, cukier, sól, kasza, ryż, mąka, pieprz, makaron, konserwy, pasztety).

Zostały również przygotowane paczki mikołajkowe dla dzieci (15 sztuk) z artykułów szkolnych oraz słodyczy. Do każdej paczki zostały dołączone świąteczne życzenia.

Koordynatorem akcji była p. Joanna Kosowska – Zawisza.