Powiatowy Turniej Szachowy w Przystajni

Powiatowy Turniej Szachowy to ważne wydarzenie w szkolnym kalendarzu rozgrywek szachowych. Spotykają się tam najlepsi szachiści i szachistki z poszczególnych szkół. Podzielony jest na dwie kategorie wiekowe- Igrzyska Dzieci (ID), czyli klasy I-VI oraz Igrzyska Młodzieży Szkolnej (IM), czyli klasy VII-VIII. W tym roku szkolnym na ID frekwencja była rewelacyjna. 13 drużyn chłopców i 10 drużyn dziewcząt. Naszą szkołę reprezentowali: Gorzelak Emilia, Matysiak Emilia, Kulej Szymon oraz Szleper Dawid. Chłopcy okazali się niepokonani, gdyż Dawid wygrał wszystkie 6 partii, a Szymon 5 partii, co musiało zaowocować – zajęli I miejsce drużynowo. Dziewczęta również stanęły na podium -zajęły III miejsce drużynowo. Emilka M. IV miejsce indywidualnie. W IM szkołę reprezentowali: Cajler Hieronim, Krawczyk Natalia, Rokosa Dominika oraz Solski Maksymilian. Maksymilian wygrał wszystkie 6 partii i zajął I miejsce indywidualnie, drużynowo chłopcy zajęli III miejsce.